ΕΝΑΡΞΗ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Η Ενισχυτική Διδασκαλία Γυμνασίου είναι η παρακολούθηση αυτοτελούς υποστηρικτικού προγράμματος διδασκαλίας στα μαθήματα: 1. Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία 2. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία 3. Μαθηματικά 4. Φυσική 5. Χημεία 6. Αγγλικά.

Στην ενισχυτική διδασκαλία συμμετέχουν προαιρετικά μαθητές όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν στους ανωτέρω τομείς γνώσης ή μαθητές που επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους.

Για τη συμμετοχή των μαθητών είναι απαραίτητη η αίτηση των γονέων/ κηδεμόνων τους.

Για μια ακόμη χρονιά θα λειτουργήσουν τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας στο σχολείο μας.

Όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν τα μαθήματα, θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση – δήλωση μαθημάτων και να την υποβάλλουν στη Διεύθυνση του σχολείου ως την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018.

Επισυνάπτεται η αίτηση6864. ΥΠ.1. ΥΠΕΥΘ. ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ ΚΗΔΕΜΟΝΑ

Κολυβοδιάκου Παναγιώτα